BIST100 teknik analizi

BIST100 teknik analizi

Vakıf Katılım

BIST100

Bir önceki gün banka hisselerinde etkili olan güçlü alım iştahının etkisiyle değer kazanan BİST 100 endeksinde dün hisse bazlı hareketlerin daha ön planda olduğu volatil bir seyir etkili oldu.

Gün içinde 10.800-11.024 bandında hareket eden endeks günü 4 puanlık çok sınırlı yükseliş ile 10.899 seviyesinden tamamladı.

Salı günü %6.05 oranında güçlü yükseliş kaydeden bankacılık endeksi dünü % 1.26 oranında değer kaybı ile tamamlarken, sanayi endeksinde %0.77 oranında değer kazanımı gerçekleşti.

Son günlerde etkili olan güçlü değer kazanımı sonrasında endeksin teknik göstergelerine baktığımızda pozitif yönünün sürdüğünü söyleyebiliriz.

Bazı kısa vadeli göstergelerin aşırı alın yani direnç noktalarında olmasına rağmen göstergelerde şimdilik net bir trend dönüş sinyali görmüyoruz.

Satışların gün içinde karşılanmış olması da pozitif görünümü destekliyor.

Gözlerim Merkez Bankası'nda olduğu bir güne başlıyoruz. Gün hiç hareketlerde 10.800-10.760 bandını ilk destek noktaları olarak takip edeceğiz. 10.760 seviyesinin üzerinde kalındığı süreci son günlerde etkili olan yükseliş hareketinin devamını görebiliriz.

Bu dönemde hisse bazlı hareketlerin daha ön planda olduğu bir seyir beklemekle birlikte, özellikle kısa vadeli yeni açılacak pozisyonlar açısından kar-al, zarar-kes seviyelerini yakın tutulmasını öneriyoruz.

Direnç noktası olarak ise bir önceki gün kar satışların geldiği yer olan 11.088 seviyesini takip edeceğiz

Kaynak A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı